A fizikai érzékeket – látás, szaglás, tapintás, ízlelés és hallás – érzelmekkel összekapcsoló gyakorlatok az agy különböző működési területei között hoznak létre kapcsolatokat, és az idegsejteket olyan természetes vegyületek termelésére ösztönzik, amelyek segítik a memóriát, és a környező sejtek megerősítésével lassítják az öregedés folyamatát.
Próbálja ki ezeket a gyakorlatokat reggel vagy lefekvés előtt, és figyelje meg, hogy érez-e különbséget.
-Mosson fogat az ügyetlenebb kezével: A tubus kinyitását és a fogkrém kinyomását is a megszokottól eltérően hajtsa végre.
-Zuhanyozzon csukott szemmel: a keze olyan testfelületeit érzékelheti, amelyeket a szemével nem lát, és ezekről jelentést küld az agyának.
-Változtasson reggeli tevékenységén: az új feladatok az agykéreg nagy területeire hatnak, az agy különböző területeinek fokozott aktivitását váltják ki. Ez az aktivitás csökken, amikor a feladat rutinszerűvé válik.
-Társítson élményeket illatokhoz: a kávé illata sokak számára a nap kezdetét jelenti. Ha új kapcsolatokat hoz létre illatok és tevékenységek között, azzal új idegkapcsolódásokat hoz létre.
-Játsszon aprópénzzel: mivel az agy jobbára a látást használja a tárgyak megkülönböztetésére, ha tapintással próbálunk azonosítani hasonló dolgokat, az agykéreg olyan területeit aktiváljuk, amelyek a tapintással szerzett ingereket dolgozzák fel, ami erősebb idegkapcsolódásokhoz vezet.
-Találkozzon minél több emberrel: a tudományos vizsgálatok már többször kimutatták, hogy az elzárkózás, az emberek kerülése negatív hatással van az értelmi képességekre.
-Egyen szokatlan ételeket: a szaglószerve több ezer illat megkülönböztetésére alkalmas, mivel különféle kombinációkban aktivizálja orrában az érzékelőket. Mivel a szaglás közvetlen kapcsolatban áll az agy érzelemközpontjával, az új illatok váratlan érzéseket és asszociációkat kelthetnek.